Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

Паспорт - Посольство Фінляндії, Київ : Візи та інші послуги : Паспорт

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 

Паспорт

 

З 21.08.2006 в Фінляндії введені нові біометричні паспорти. Паспорти старого зразку залишатимуться дійснимиі до кінця їх терміну дії. Додаткова інформація на сайті Міністерства закордонних справ.

Проживаючий на території Фінляндії громадянин Фінляндії отримує паспорт чи посвідчення особи (особисту картку) в найближчому поліцейському відділені. Проживаючий за кордоном громадянин Фінляндії може подати заяву на отримання нового паспорту в дипломатичне представництво Фінляндії. Додаткова інформація про представництва з сайту Міністерства закордонних справ

Якщо проживаючий за кордоном громадянин Фінляндії знаходиться з візитом на території Фінляндії, він може при потребі подати заяву на отримання паспорту в будь-яку поліцейську дільницю.

Заява на отримання паспорту і необхідні додаткові документи

Особисті дані для нових біометричних паспортів завантажуються напряму з комп’ютерної інформаційної системи реєстрації населення. У новому законі про паспорт зазначено, що інформація, що міститься в паспорті, має відповідати дійсності та співпадати з інформацією комп’ютерної інформаційної системи реєстрації населення.

Таким чином, особа що отримує паспорт має перевірити, і при потребі обновити, особисті дані (наприклад, теперішнє ім’я, місце народження, громадянство, відомості про шлюб та розлучення) перед подачею заяви на отримання паспорта в представництво. Особисті дані можна перевірити зв’язавшись після звернення до магістрату муніципальної адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа проживала попередньо. Заяву на отримання паспорту потрібно подавати особисто.

Нагору

До заяви додаються наступні документи

  • Дійсний документ, що засвідчує особу, наприклад, старий паспорт або посвідчення особи з фотографією
  • 1 фотографія, зроблена не пізніше шести місяців тому. Фотографія може бути чорно-біла або кольорова; розмір фотографії на паспорт: висота 47 мм, ширина 36 мм, відстань від маківки до кінчика підборіддя на фотографії 32-36 мм. Для дітей до 11-ти років допускається відстань менша вищезазначеної, але не менше 22 мм.
  • Для чоловіків призовного віку (18-30 років): військовий квиток, посвічення про проходження альтернативної служби або посвідчення про призов.

Діти які не досягли 18-ти річного віку можуть отримати паспорт тільки за згодою батьків чи опікунів. Якщо один з батьків (опікунів) не присутній при подачі заяви на отримання паспорту, потрібно пред’явити його посвідчення особи і письмову згоду від нього з підписом і датою. Якщо у дитини є лише один офіційний представник (батько чи мати), потрібно підтвердити це офіційним документом, оригіналом або нотаріально завіреною копією. Дитина повинна бути присутня особисто при подачі заяви на отримання для неї паспорта.

Консульський збір за видачу паспорту

Збір за обробку заяви на отримання паспорту оплачується готівкою при поданні заяви. Отримати інформацію щодо розміру збору на сьогодні можна тут.

Термін виготовлення паспорту складає  3-4 тижні. Готовий паспорт може отримати також довірена особа. У випадку відмови у видачі паспорту з тієї чи іншої причини, збір не повертається.

Додаткова інформація

Нагору

 

роздрукувати цю сторінку

Цей документ

оновлений 09.11.2007


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація