Повернутись до тексту
Міністерство Закордонних Справ Фінляндії

Міжурядова українсько-фінляндська Комісія з питань торгівлі та економічного співробітництва обговорить питання енергоефективності та співпраці в галузі освіти - Посольство Фінляндії, Київ : Актуальна інформація

ПОСОЛЬСТВО ФІНЛЯНДІЇ, Київ

вул. Стрілецька, 14
01901 Київ, Україна
тел. +380 44 278 7049
E-mail: sanomat.kio@formin.fi
нормальний шрифтбільший шрифт
 

Міжурядова українсько-фінляндська Комісія з питань торгівлі та економічного співробітництва зустрінеться у Києві 18 вересня 2018 р. Заступник державного секретаря із зовнішньоекономічних відносин пан Маркку Кейнянен та Міністр освіти і науки України пані Лілія Гриневич очолять зустріч, присвячену економічній співпраці між Фінляндією та Україною.

Реалізація угоди про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Європейським Союзом та Україною почала приносити результати, посилюючи зокрема торгівлю між Фінляндією та Україною. У 2017 році експорт Фінляндії до України збільшився на 15 відсотків, його обсяг перевищив 199 мільйонів євро. Імпорт з України до Фінляндії виріс на 40 відсотків, що становить майже 106 мільйонів євро. Вільна торгівля, поліпшення економіки, проведення реформ в Україні разом із діяльністю міжнародних фінансових установ робить Україну цікавим та географічно близьким експортним ринком для Фінляндії.

Близько ста фінських компаній займаються підприємницькою діяльністю на українському ринку. Вартість прямих інвестицій Фінляндії становить 122 мільйони євро. В Україні існує попит на фінську експертизу в галузі сільського господарства, інформаційних технологій, енергопостачання, поводження з відходами, охорони здоров'я, портової інфраструктури та освіти.

З 2014 року Фінляндія підтримала Україну на 37 мільйонів євро. Підтримка складалася зі співробітництва у галузі розвитку, гуманітарної допомоги та технічної експертизи. Ми виділили додаткові 15 мільйонів євро на розвиток співпраці у 2018-2021 роках. Підтримка буде зосереджена в галузі освіти та енергоефективності. Фінляндія бере участь у реформуванні загальноосвітньої школи в Україні та призначила фінського експерта в галузі освіти до Групи підтримки України у Брюсселі, а також спеціальний радник з питань освіти, приєднався до команди Посольства Фінляндії у Києві. Ми також підтримуємо Фінсько-український цільовий фонд з енергоефективності, створений Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO). Фінляндія має понад 20 спостерігачів у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ (SMM).

Запити: Туомас Кіннунен, співробітник з питань України, відділ Східної Європи та Центральної Азії, тел. +358 295 350 054

роздрукувати цю сторінку

оновлений 17.09.2018


© Посольство Фінляндії, Україна | Про сайт | Контактна інформація